Materiały wykorzystywane do produkcji mebli

Tworzymy z pasją

Materiały wykorzystywane do produkcji mebli

drewno meble materiały drewnopochodne

Do najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli należą materiały drewnopochodne, oraz lite drewno.

W przypadku litego drewna, materiał ten jest stosunkowo drogi i wymaga odpowiedniej konserwacji. Mamy tu na myśli woskowanie oraz lakierowanie. Materiał ten wyśmienicie nadaje się do produkcji szafek kuchennych jak również blatów. Tańszą wersją litego drewna jest tzw. drewno bejcowane, które podkreśla szlachetność drewna. Jego główną zaletą jest imitacja droższego materiału. Równie dobrze można pokryć surowe drewno niższego gatunku materiałem zwanym  fornirem, który będzie z gatunku wyższego, co również stworzy nam piękną imitację droższej wersji tego materiału. Najczęściej wykorzystywane rodzaje surowca do wytwarzania tego materiału zaprezentuję w późniejszych artykułach

Jeżeli chodzi o materiał drewnopochodny posiadamy tutaj dużo większe pole manewru. W skład materiałów drewnopochodnych wchodzą płyty wiórowe, płyty MDF, płyty HDF oraz sklejki. Jest również szkło ale surowiec ten używany jest do wykończeń mebli i najczęściej oprawiany jest w drewno i metal. Rodzaje surowców z których wykonywane są te materiały opiszę w późniejszych artykułach.

 

Dodaj komentarz